انتخاب گاوصندوق اسلحه زیر تخت دارای ویژگی‌های و قابلیت‌های منحصر به فردی است، به همین دلیل نسبت به سایر نمونه‌های دیگر متمایز است.

فاکتورهای انتخاب گاوصندوق اسلحه

از ویژگی‌های انتخاب بهترین گاوصندوق اسلحه زیر تخت می‌توان به مواردی از قبیل:

 1. سیستم قفل
 2. کیفیت ساخت و ساز
 3. ظرفیت ذخیره‌سازی اسلحه
 4. سایز و اندازه مناسب برای گاوصندوق زیر تخت
 5. وزن گاوصندوق
 6. ظرفیت ذخیره‌سازی اسلحه
 7. کاربرپسند بودن
 8. حدود قیمت
 9. حق بیمه

در ادامه هر یک از موارد فوق را بررسی خواهیم کرد.

1. سیستم قفل

انواع سیستم‌های قفل برای گاوصندوق اسلحه زیر تخت مورد نیاز است که برخی از آن‌ها شامل:

 • قفل‌های بیومتریک
 • شناسایی فرکانس رادیویی (RFID)
 • ترکیب عددی
 • کلیدها

در ادامه سیستم قفل را بررسی خواهیم کرد.

 • قفل‌های بیومتریک

با استفاده از قفل‌ مناسب گاوصندوق می‌توان اقدام با باز کردن گاوصندوق نمود. قفل‌های بیومتریک شامل اثر انگشت شخص، صدا، قطرات خون، اسکن عنبیه چشم و غیره باز می‌شوند.

برای مثال یک گاوصندوق اسلحه با قفل بیومتریک اثر انگشت باز می‌شود که بعد از باز شدن شما می‌توانید به سلاح دسترسی پیدا کنید. یکی از بهترین و کارآمدترین مکانیسم قفل گاوصندوق وجود قفل‌های بیومتریک می‌باشد، بنابراین به بیشتر تولیدکنندگان گاوصندوق اسلحه توصیه می‌شود که حدالامکان از قفل‌های بیومتریک برای استفاده کنند.

البته باید توجه داشته باشید که قفل‌های بیومتریک‌ها به مرور زمان دچار آسیب می‌شوند.

 •  تشخیص فرکانس رادیویی (RFID)

امروزه قفل‌هایی که با فرکانس رادیویی کار می‌کنند بسیار پرطرفدار و محبوب هستند. این مدل از قفل‌ها در عین اینکه از ایمنی بالایی برخوردار می‌باشند اما برخلاف قفل‌های بیومتریک به راحتی قابل دسترس هستند.

در واقع سیستم قفل فرکانس رادیویی بر مبنای سیگنال است و تنها یک تراشه RFID را اسکن می‌کند تا شما بتوانید به محتویات گاوصندوق اسلحه دست یابید.

 • ترکیبات عددی

قفل‌هایی که با یک ترکیب عددی کوتاه باز می‌شوند بهترین انتخاب برای گاوصندوق اسلحه زیر تخت محسوب می‌شود. همچنین به دلیل سادگی و قابل دسترس بودن این نوع قفل‌ها راه اندازی آن بسیار ساده و آسان است. تنها می‌توانید با وارد کردن یک پپن یا چهار تا شش پین به راحتی درب گاوصندوق را باز کنید.

بهترین انتخاب برای گاوصندوق اسلحه زیر تخت بایستی دارای دکمه‌های بزرگی باشد تا شما این امکان را بدهد تا بتوانید در تاریکی به راحتی تایپ سریع داشته باشید.

 • کلیدها

می‌توان گفت که تا حدی تمامی گاوصندوق‌های اسلحه مجهز به قفل و کلید پشتیبانی است. در واقع این یک سیستم آنالوگ است تا در صورت شکست سایز گزینه‌ها آخرین راهکار باشد.

در واقع سیستم قفل کلیدی از قیمت بسیار مناسبی برخوردار است. شما برای ادامه کار نیازی به باتری یا برق نخواهید داشت، در واقع مکانیسم قفل آنالوگ بسیار کند عمل می‌کند همچنین بایستی قابلیت باز کردن انواع کلید گاوصندوق اسلحه زیر تخت را داشته باشد.

2. کیفیت ساخت و ساز

در حقیقت کیفیت ساخت قفل تعیین کننده این است که یک گاوصندوق اسلحه تا چه اندازه‌ای قوی و قدرتمند است. در واقع گاوصندوق‌های اسلحه باید از جنس فولاد ضخیم ساخته شوند تا در برابر شکستگی از مقاومت و ضخامت کافی برخوردار باشند.

فولاد به کار رفته شده در گاوصندوق اسلحه بایستی از فولاد گیج 16 باشد. برای لولاها، درب، مفاصل و سایر بخش‌های دیگر بایستی از فولاد گیج ضعیف تر، کوچک‌تر همچنین از شکاف کمتری استفاده شوند.

3. سایز و اندازه مناسب برای گاوصندوق زیر تخت

ابعاد گاوصندوق اسلحه زیر تخت را بابیستی پیش از خرید مورد بررسی قرار دهید. در نظر داشته باشید که نصب گاوصندوق‌های تفنگی که بیش از اندازه طولانی است ممکن است برای نصب زیر تخت با مشکل مواجه کند. هنگام انتخاب گاوصندوق اسلحه آن را باید بتوانید زیر تخت نصب کنید.

پیش از انتخاب گاوصندوق اسلحه زیر تخت توصیه می‌شود که حتما تخت‌تان را اندازه بزنید. عرض و مساحت دقیقی که می‌خواهید گاوصندوق اسلحه خود را زیر تخت نصب کنید از بالا به پایین اندازه بزنید.

در نظر داشته باشید که بازگرداندن گاوصندوق اسلحه سنگین بسیار پر هزینه است.

4. وزن گاوصندوق

یکی از فاکتورهای انتخاب گاوصندوق اسلحه زیر تخت، وزن آن می‌باشد. در حالی که اغلب گاوصندوق‌های اسلحه وزن بالایی دارند اما گرفتن گاوصندوق بزرگ مناسب نیست، زیرا هنگام نصب در زیر تخت شما با چالش‌های زیادی روبرو هستید.

5. کاربر پسند بودن

معمولا تمامی افرادی که اقدام به خرید گاوصندوق می‌کنند تمایل دارند که محصولی که انتخاب می‌کنند عملکرد راحت و آسانی داشته باشد.

وجود یک گاوصندوق اسلحه کاربرپسند این قابلیت را برای شما فراهم می‌کند تا بتوانید به راحتی، در سریع‌ترین زمان ممکن به سلاح‌های گرم دسترسی پیدا کنید. به همین منظور نیاز است که حتما قفل گاوصندوق از مکانیزم مناسبی برخوردار باشد.

گاوصندوق اسلحه باید به راحتی قابل نصب باشد. از سوی دیگر بایستی به راحتی سوراخ شده باشد تا این امکان را برای شما فراهم کند تا بتوانید به راحتی و بدون دردسر آن را نصب کنید.

6. ظرفیت ذخیره‌سازی اسلحه

تولید گاوصندوق اسلحه جهت ایمن‌سازی تمامی سلاح‌های گرم است. از این رو در صورتی کاملا منطقی خواهد بود که گاوصندوق اسلحه همه سلاح‌های گرم را بتواند در خود جای دهد.

پیش از خرید گاوصندوق زیر تخت اطمینان حاصل کنید که ظرفیت حمل آن برابر یا بیشتر از تعداد سلاح‌های گرم تش شما خواهد بود.

البته علاوه بر اینکه باید به تعداد سلاح‌های گرم توجه کنید بایستی ارتفاع گاوصندوق اسلحه شما بلند باشد.

7. حدود قیمت

با توجه به بالا بودن قیمت گاوصندوق اسلحه زیر تخت امکان خرید برای تمامی افراد وجود ندارد. البته برخی از گاوصندوق‌های اسلحه زیر تخت هم وجود دارند که از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه هستند.

با توجه به متغیر بودن محدود قیمت این گاوصندوق اسلحه بر اساس کیفیت ساخت، کیفیت و پشتیبانی آن در رتبه‌بندی‌های ممتاز، میان رده و بودجه‌بندی قرار می‌گیرد.

حق بیمه

یک گاوصندوق اسلحه درجه یک دارای بهترین کیفیت ساخت است همچنین در برابر سرقت بسیار محافظ و ایمن است.